Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2012

ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΣΚΟΠΙΩΝ ΜΕ 10 - 6 ΣΤΟ ΠΟΛΟ - ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΥΣ "6" Η ΕΛΛΑΔΑ

Η Εθνική Ελλάδας... έπνιξε τα Σκόπια, επικρατώντας με 10-6 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Ομίλων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και απομένει μία ακόμα νίκη για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση στην επόμενη φάση.
Χωρίς να γνωρίσει ιδιαίτερη αντίσταση, η Ελλάδα κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια της στο Ευρωπαϊκό απέναντι στα Σκόπια, των οποίων επικράτησε με 10-6. Στο σημερινό ματς δόθηκαν σημαντικές λύσεις από την περιφέρεια, με πλουραλισμό μάλιστα στο σκοράρισμα από περφιερειακούς, με πρώτους σκόρερ τους Γιώργο Ντόσκα και Ανδρέα Μιράλη που σημείωσαν από τρία γκολ. Σε καλή μέρα βρέθηκε και ο Έλληνας τερματοφύλακας, Φίλιππας Καραμπέτσος.

Επόμενη αγωνιστική αναμέτρηση για τους διεθνείς μας είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη στις 15.30 με αντίπαλο την Τουρκία.

Τα 8λεπτα: 0-2, 1-3, 1-1, 4-4.

ΣΚΟΠΙΑ (Ιγκόρ Γκότσανιν): Πέρσινιτς, Ρατσούνιτσα, Βουκσάνοβιτς, Μίσιτς 2, Κάλινιτς, Κρέκοβιτς, Ίβοβιτς, Ντιμόφσκι 1, Ράντζιτς 1, Πέτροβιτς, Λέτιτσα, Μπένιτς 1, Μιλάνοβιτς 1.

2/7 π/π, 2/2 πέναλτι, 1 φουνταριστός, 1 περιφέρεια

ΕΛΛΑΔΑ (Ντράγκαν Άντριτς): Καραμπέτσος, Μυλωνάκης 1, Μιράλης 4, Κοκκινάκης 1, Δελακάς, Θεοδωρόπουλος, Αφρουδάκης Χρ., Ντόσκας 3, Αφρουδάκης Γ., Φουντούλης Ι. 1, Μουρίκης, Βουλγαράκης, Τσαλκάνης.

2/7 π/π, 4/4 πέναλτι, 2 κόντρα, 2 5μέτρα.

Η διακύμανση του σκορ

Α’ Περίοδος: 4.07'' Μιράλης 0-1 (πέναλτι), 3.36'' Ντόσκας 0-2 (5μ.)

Β’ Περίοδος: 7.32'' Μιράλης 0-3 (πέναλτι), 6.16'' Μίσιτς 1-3 (φουνταριστός), 4.37'' Ντόσκας 1-4 (5μ), 1.24'' Φουντούλης Ι. 1-5 (κόντρα)

Γ’ Περίοδος: 7.10'' Ράντζιτς 2-5 (πέναλτι), 3.01'' Μιράλης 2-6 (πέναλτι)

Δ’ Περίοδος: 7.28'' Ντόσκας 2-7 (κόντρα), 6.57'' Μίσιτς 3-7 (π/π), 4.40'' Μιράλης 3-8 (πέναλτι), 3.50'' Κοκκινάκης 3-9 (π/π), 2.35'' Μυλωνάκης 3-10 (π/π), 1.22'' Μιλάνοβιτς 4-10 (πέναλτι), 0.54'' Ντιμόφσκι 5-10 (περιφέρεια), 0.03'' Μπένιτς 6-10 (π/π).