Κυριακή 5 Αυγούστου 2012

"ΜΙΣΗ" ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ - ΔΙΕΚΟΠΗ ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΟΓΩ ΕΝΤΟΝΗΣ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΗΣ

Ο καιρός υποχρέωσε στην διακοπή του φιλικού αγώνα της “Ένωσης” με την Νοτς Κάουντι στο 45ο λεπτό με τους “κιτρινόμαυρους” να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 1-0. Αποχώρησε τραυματίας ο Γκερέιρο.
Το τέταρτο φιλικό της ΑΕΚ επί βρετανικού εδάφους δεν ολοκληρώθηκε ποτέ καθώς η έντονη βροχόπτωση δεν επέτρεψε να ξεκινήσει ποτέ το δεύτερο ημίχρονο.
Στο διάστημα που παίχτηκε ποδόσφαιρο, οι πολλές απουσίες και η κόπωση από την προετοιμασία ήταν φανερά στοιχεία που υποχρέωσαν την ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου σε ρόλο κομπάρσου. Η Νοτς Κάουντι δημιούργησε πολλά προβλήματα στους κιτρινόμαυρους και στο 18ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ με τον Τζατζ μετά από ασυνεννοησία των Αγιρίμπα και Τσαμουρλίδη.
Το χειρότερο όμως ήρθε λίγο αργότερα για την “Ένωση” καθώς αποχώρησε τραυματίας ο Ρότζερ Γκερέιρο και οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για πρόβλημα στον έξω μηνίσκο.
ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ: Μπιαλκόφσκι, Μπίσοπ, Σμιθ, Λίκοκ, Λιντλ, Τζατζ, Χιουζ, Άρκουϊν, Λαμπαντί, Μπουκάουντ, Γουΐλιαμς.
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Αρκούδας, Τσαμουρλίδης, Αγκιρίμπα, Λαγός, Ρίκκα, Γροντής, Φούντας, Γκερέιρο (38’ Κοτσαρίδης), Παυλής, Σταματής.